Aglonas radošās dzirkstis

Aglonas novada biedrība “Neaizmirstule” katru gadu iepriecina iedzīvotājus novada dienās  ar kādu radošu un interesantu pasākumu. Projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi – 2020″ īstenotā projekta “Radošās dzirkstis  Aglonā” ietvaros biedrības biedri  7. augustā  organizēja radošās darbnīcas Aglonas novada Priežmalā, kur notika bērnu vasaras nometnes noslēgums.

Darbnīcā aktīvi iesaistījās dažādu vecumu zēnu un meitenes, kā arī pieaugušie. Zēni parādīja savu māku ne tikai iededzinot un uzturot uguni mobilajās ugunskura vietās, bet arī kopā ar meitenēm iesaistoties āra darbnīcas aktivitātēs – ziepju gatavošanā, sapņu ķērāju un kvēpekļu izgatavošanā. Ziepju vārīšana izvērtās par nopietnu nodarbi, kombinējot dažādas augu sastāvdaļas un smaržeļļas, gan apgūstot ziepju vārīšanas prasmes uz ugunskura. Sapņu ķērāju izgatavošana, kas sākumā likās vienkārša vainagu pīšana, nemaz nebija tik šķietami viegla, jo bija jāapgūst daži meistarstiķi, lai darbiņš izdotos. Savukārt kvēpekļu veidošanā no dažādiem augiem – vībotnēm , piparmētrām, lavandām u.c. dalībnieki apguva prasmes latviešu smaržkociņu izgatavošanā un kvēpināšanā uz uguns. Katrs dalībnieks tika pie radošajā darbnīcā pašu rokām izgatavotas lietas.  Nobeigumā bija arī saldais ēdiens uz ugunskura cepti zefīriņi, jautras čalas un atziņas, ka uguns spēj cilvēkus vienot dažādās nodarbēs.

Īstenojot projektu biedrībai ir radusies iespēja dažādot āra pasākumu norisi, iesaistīt un iepriecināt  novada iedzīvotājus jaunās aktivitātēs, kā arī prezentēt novadu un biedrību dažādos pasākumos.  Paldies biedrības brīvprātīgajiem, Aglonas novada domei un Viduslatgales pārnovadu fondam par finansiālu atbalstu jaunām ierosmēm.

Šī mājas lapa ir izveidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Neaizmirstule”
NVO Nevalstisko organizāciju sadarbības partneri: NVO preili