Seno prasmju mūsdienīgums

IMG_0324[1]

Aglonas novada dome  arī 2017.gadā rīkoja mazo grantu projektu konkursu iedzīvotāju iniciatīvām  Aglonas novadā  “Sabiedrība ar dvēseli – 2017”.

Aglonas novada biedrība “Neaizmirstule” iesniedza savu projekta pieteikumu “Seno prasmju mūsdienīgums” un saņēma atbalstu.

Projekta “Seno prasmju mūsdienīgums” mērķis bija veicināt neformālo izglītību Aglonas novadā, apgūstot seno amatu prasmes un to inovatīvo pielietojumu mūsdienās, tādējādi uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Projekta galvenie pasākumi: tika organizētas 5 seno prasmju skoliņas “Radi  pats” nodarbībasar mērķi sniegt zināšanas un prasmes seno amatu pielietošanai mūsdienās. Nodarbību tematika: sveču gatavošana- tika apgūta senā sveču pagatavošana prasme (sveces no bišu vaska plāksnēm), mezglošana- tika apgūta senā rokassprādžu gatavošanas prasme (pērļotās rokassprādzes), dekori ar etnogrāfiskajām zīmēm- tika apgūta prasme darināt dekorus, izmantojot un iepazīstot latviešu etnogrāfisko zīmju elementus,   skalu trauki- tika apgūta prasme darināt skalu traukus, izmantot tos mūsdienas, latvāņu stabules- tika apgūta prasme darināt senos mūzikas instrumentus, izmantot tos mūsdienas.

Katrā nodarbībā piedalījās 10-15  bērni un jaunieši, brīvprātīgie, kā arī citi interesenti no  Aglonas novada. Noslēgumā tika izveidota tematiskā izstāde “Ceļā uz Latvijas simtgadi” Aglonas vidusskolā.

 

Informāciju iesniedza: Inta Reča, projekta vadītāja

Šī mājas lapa ir izveidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Neaizmirstule”
NVO Nevalstisko organizāciju sadarbības partneri: NVO preili